Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi
Bologna Bilgi Sistemi
   
  • Kurumsal Bilgiler
  • Akademik Birimler
  • Öğrenciler İçin Genel Bilgiler

 
 
Erbaa Meslek Yüksekokulu
Tanıtım:
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Erbaa Meslek Yüksekokulu 1995-1996 Eğitim-Öğretim Yılında öğretime başlamıştır. Toplam öğrenci mevcudumuz; 1406 dır. 2017- 2018 Eğitim–Öğretim Yılı itibarı ile Yüksekokulumuzda; 3 ü doktoralı 26 Öğretim Elemanı, 14 idari personel görev yapmaktadır.
Öğrencilerimizin uygulama yapabileceği alanlar, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılayabileceği alanlar açısından Erbaa ilçesi yeterli imkanlara sahiptir. Yüksekokulumuzun eğitim öğretimin gerektirdiği fiziki imkanlar ve uygulama alanları açısından eksikliği bulunmamaktadır.
Öğrencilerimizin akademik ve sosyal ihtiyaçlarının en üst düzeyde giderilmesi için mevcut yönetim, akademik ve idari personel azami gayret içerisinde çalışmakta, öğrencilerimizin gelişimine katkı sağlayacak her türlü sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler için yardımcı olunmakta ve gerekli destekler verilmektedir.
14107 m2 kapalı alanı olan Yüksekokul binasında 32 derslik, 2 amfi, 4 bilgisayar laboratuvarı,1 tasarım ve tekstil atölyesi, 1 serigrafi baskı atölyesi, 1 kütüphane, 1 konferans salonu, 1 yemekhane, 1 kantin ile akademik ve idari ofisler bulunmaktadır.

Misyon:
Erbaa Meslek Yüksekokulu ön lisans düzeyinde mevcut programları alanında Erbaa, çevresi ve ülke genelinde ihtiyaç duyulan alanlarda meslek elemanları yetiştirir, ülkenin gelişen şartlarına göre yeni programlar açar. Gerek vermiş olduğu eğitim, gerekse sosyal etkinlikleri ile Erbaa ve çevresinin sosyokültürel yapısını geliştirmeye ve olumlu katkılarda bulunmaya yardımcı olur.

Vizyon:
Erbaa Meslek Yüksekokulu hem öğretim elemanı hem de öğrenci kalitesi olarak bölgesinde lider durumda olmak, bölge insanın ufkunu açacak gelişmelere ön ayak olmak, öğrencilerin okulumuzu tercihlerinde ilk sıralarda yer almak, mezunlarımızın işyerlerince aranan eleman olmalarını sağlamak amaçları ile eğitim-öğretime devam etmektedir. Copyright ©Proliz Yazılım