Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi / Genetik ve Biyomühendislik
1.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
ATA101 ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ I 2+0+0 Zorunlu 2
GB101 TEMEL FİZİK 2+2+0 Zorunlu 5
GB103 TEMEL BİYOLOJİ 3+1+0 Zorunlu 5
GB105 GENEL MATEMATİK I 4+0+0 Zorunlu 5
GB107 TEMEL KİMYA 2+2+0 Zorunlu 5
GB109 BİYOMÜHENDİSLİĞE GİRİŞ 3+0+0 Zorunlu 3
TD101 TÜRK DİLİ I 2+0+0 Zorunlu 2
[G] Seçmeli 1-1 YABANCI DİL SEÇMELİ DERSLER 3+0+0 Seçmeli 3
Toplam AKTS 30
Seçmeli Dersleri Göster Seçmeli Dersler
2.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
ATA102 ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ II 2+0+0 Zorunlu 2
GB102 FİZİKOKİMYANIN TEMELLERİ 3+0+0 Zorunlu 3
GB104 GENEL MATEMATİK II 4+0+0 Zorunlu 5
GB106 GENEL ANALİTİK KİMYA 2+0+0 Zorunlu 3
GB108 TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİSİ KULLANIMI 2+0+0 Zorunlu 2
GB110 GENEL ORGANİK KİMYA 3+0+0 Zorunlu 3
GB112 HÜCRE BİYOLOJİSİ 2+2+0 Zorunlu 3
GB114 LABORATUVAR TEKNİKLERİ 2+2+0 Zorunlu 4
TD102 TÜRK DİLİ II 2+0+0 Zorunlu 2
[G] Seçmeli 1-2 YABANCI DİL SEÇMELİ DERSLER 3+0+0 Seçmeli 3
Toplam AKTS 30
Seçmeli Dersleri Göster Seçmeli Dersler
3.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
GB201 DİFERENSİYEL DEKLEMLER 3+0+0 Zorunlu 4
GB203 GENETİK MÜHENDİSLİĞİ 3+0+0 Zorunlu 3
GB205 TEMEL BİYOKİMYA 4+0+0 Zorunlu 4
GB207 TEMEL FİZYOLOJİ 3+0+0 Zorunlu 3
GB209 GENEL MİKROBİYOLOJİ 3+1+0 Zorunlu 4
GB211 GENETİK VE BİYOMÜHENDİSLİK LAB.I 0+4+0 Zorunlu 5
GB213 MÜHENDİSLİK TERMODİNAMİĞİ 3+0+0 Zorunlu 5
[G] SEÇ201 ÜNİV.SEÇ.DERSLER 2+0+0 Seçmeli 2
Toplam AKTS 30
4.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
GB202 BİYOMALZEMELER 3+0+0 Zorunlu 3
GB204 MOLEKÜLER BİYOLOJİ 3+0+0 Zorunlu 3
GB206 AKIŞKANLAR MEKANİĞİ 3+0+0 Zorunlu 4
GB208 ALGORİTMA VE PROGRAMLAMAYA GİRİŞ 2+2+0 Zorunlu 4
GB210 BİYOTEKNOLOJİ 3+0+0 Zorunlu 3
GB212 BİYOMUHENDİSLİKTE BİYOİSTATİSTİK 3+0+0 Zorunlu 3
GB214 GENETİK VE BİYOMÜHENDİSLİK LAB.II 0+4+0 Zorunlu 5
GB216 BİYOMÜHENDİSLER İÇİN ETİK 2+0+0 Zorunlu 3
[G] SEÇ202 ÜNİV.SEÇ. DERSLER 2+0+0 Seçmeli 2
Toplam AKTS 30
5.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
GB301 BİYOPROSES MÜHENDİSLİĞİ 3+0+0 Zorunlu 3
GB303 TRANSPORT 2+2+0 Zorunlu 4
GB305 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ I 2+0+0 Zorunlu 2
GB307 İŞ HAYATI VE İNGİLİZCE 3+0+0 Zorunlu 3
GB309 BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİ VE SİSTEMLER 3+0+0 Zorunlu 4
GB311 GENETİK VE BİYOMÜHENDİSLİK LAB.III 0+4+0 Zorunlu 5
GB313 MÜHENDİSLİK EKONOMİSİ 3+0+0 Zorunlu 3
[G] SEÇ301 SEÇMELİ DERSLER 3+0+0 Seçmeli 6
Toplam AKTS 30
Seçmeli Dersleri Göster Seçmeli Dersler
6.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
GB302 BİYOİNFORMATİĞİN TEMELLERİ 2+2+0 Zorunlu 3
GB304 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ II 2+0+0 Zorunlu 2
GB306 BİLGİSAYAR DESTEKLİ TASARIM 2+2+0 Zorunlu 5
GB308 MÜHENDİSLER İÇİN İŞLETME 2+0+0 Zorunlu 3
GB310 ENDÜSTRİYEL FERMANTASYON TEKNOLOJİSİ 2+0+0 Zorunlu 4
GB312 SUNUM TEKNİKLERİ 2+0+0 Zorunlu 4
[G] SEÇ302 SEÇMELİ DERSLER 3+0+0 Seçmeli 9
Toplam AKTS 30
Seçmeli Dersleri Göster Seçmeli Dersler
7.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
GB401 İMMUNOLOJİ 2+0+0 Zorunlu 3
GB403 PROSES TASARIMI 2+0+0 Zorunlu 6
GB405 PROSES KONTROL 2+0+0 Zorunlu 5
GB407 BİLİMSEL ÇALIŞMA VE PROJE YAZIMI 2+0+0 Zorunlu 4
GB409 LİSANS BİTİRME TEZİ 4+0+0 Zorunlu 6
[G] SEÇ401 SEÇMELİ DERSLER 3+0+0 Seçmeli 6
Toplam AKTS 30
Seçmeli Dersleri Göster Seçmeli Dersler
8.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
[G] SEÇ402 SEÇ.DERSLER 30 AKTS OLACAK ŞEKİLDE SEÇİLECEK 3+0+0 Seçmeli 28
[G] SEÇ404 SEÇMELİ DERSLER 0+8+0 Seçmeli 30
Toplam AKTS 58
Seçmeli Dersleri Göster Seçmeli Dersler